FUE SAÇ EKİMİ 

Fue saç ekimi tekniği şuan için dünyada en çok kullanılan ve en iyi sonuç elde edilen saç ekim tekniklerinden biridir. Hızla ilerleyen teknoloji ile birlikte saç ekim alanındaki yenilikler de sürekli güncelleniyor. Daha kolay uygulanır, daha kalıcı, işlem öncesi ve sonrasıyla daha avantajlı çözümler teker teker hayata geçiriliyor.

2002 yılında literatüre giren ve 2004 yılından bu yana uygulanan FUE saç ekimi, bugün hemen tüm estetik cerrahlar tarafından en sık uygulanan saç ekim tekniklerinin başında geliyor. Teknolojinin desteğiyle kolay ve avantajlı yöntemler kullanılarak kalıcı sonuçlar yaratan FUE saç ekim tekniği, saç ekiminin dünya çapında yaygınlaşmasına önemli bir katkı sağlayarak kellik sorununu ortadan kaldırmayı başarıyor.

FUE Saç Ekimi Nedir?
Açılımı, Folliculair Unıt Extraction- Foliküler Ünite Ekstraksiyonu olan, cerrahi operasyon olmadan saç ekimine imkan tanıyarak saç dökülmesi için kolay, zahmetsiz, pratik ve kalıcı bir çözüm oluşturuyor. Saç köklerinin teker teker toplanarak kelleşme görülen bölgeye ekilmesi şeklinde özetlenebilen FUE saç ekimi yönteminin benimsenip uygulanmaya başlamasından bu yana dünya çapında saç ekimi işlemlerinde kayda değer artışlar gözleniyor.

FUE Nasıl Yapılır?
Genel olarak 3 adımda gerçekleştiriliyor:

1. Adım:
FUE saç ekimi tekniğinde ilk adımı saç köklerinin toplanması işlemi oluşturuyor. Lokal anestezi uygulanarak yapılan işlem sırasında saç kökleri özel, medikal bir alet yardımıyla gevşetilerek toplanıyor. Toplama aşaması tamamlandıktan sonra bu bölge, mikrop kapma ihtimalini ortadan kaldırmak için bandajlanarak kapatılıyor. Toplanan kökler ise uzmanlar tarafından ekime hazır duruma getiriliyor. Bu aşama ortalama 3-4 saat kadar sürebiliyor. Toplanan saç kökleri ekim için çok uzun süre boyunca bekletilmemesine özen gösterilmeli, aksi halde bozulmalar gözlenebiliyor.

2. Adım:
İkinci adımda; ekim yapılacak olan bölgede kanal açma işlemi gerçekleştiriliyor. Söz konusu kanalların genişliği iğne ucundan bile daha küçük tutuluyor. Açılan kanalların, yön, derinlik ve genişlik bakımından birbiriyle ve saç kökleriyle uyumlu olması bu noktada büyük önem taşıyor. Zira toplanan saç kökleri bu kanallar yardımıyla ekiliyor ve FUE saç ekimi tekniğinin başarıyla neticelenmesi ve doğal bir görünüm elde edilmesi büyük oranda bu noktada elde edilen başarıya bağlı olarak ortaya çıkıyor.

Üçüncü ve son adımda ise saç köklerinin ekilmesi sürecini kapsıyor. İlk aşamada toplanan ve özel bir yerde, ekilmeye hazır halde tutulan saç kökleri birer birer açılan kanallara yerleştiriliyor. Yerleştirme esnasında saç köklerine zarar vermemek de büyük önem taşıyor. Bu aşama da takriben 3 saat kadar sürüyor. Operasyon tamamlandıktan sonra ekim yapılan bölge herhangi bir şekilde örtülmüyor. Bu alanın havayla temas etmesi önem arz ediyor.

fue saç ekimi

Fue Saç Ekimi İşlemi Sonrası

FUE saç ekimi işlemi tamamlandıktan sonra, uygulamanın yapıldığı bölgenin darbe ve baskılara karşı korunması gerekiyor. Kesik ya da dikiş gerektirmeyen bu tekniğin uygulama aşamasında söz konusu bölgede minik yaralar açılıyor. B yaralar yaklaşık olarak 1 hafta 10 gün içinde tamamen iyileşiyor. Uygulamadan bir kaç gün sonrasında ilk pansuman yapılıyor. İlk yıkama işleminin de yine ekimin yapıldığı merkezde gerçekleştirilmesi gerekiyor.

İlk ekilen saç köklerinden doğan saçlar 1 ay içinde dökülüyor. Kalıcı saçlar ise 5 ay içinde çıkmaya başlıyor. Ekimi yapılan saçların ideal formuna kavuşması için toplamda 1 yıla kadar bir zaman dilimine ihtiyaç duyuluyor.

FUE Tekniğinin Avantajları

  •       Cerarahi bir müdahale gerektirmez; dolayısıyla kesik ve dikiş gibi aşamaların bu uygulamada yeri yoktur.
  •       Kesik ya da dikiş olmayan FUE saç ekimi sonrasında işlem yapılan bölgede iz kalma gibi bir durum söz konusu değildir.
  •       FUE saç ekimi uygulanan hastada çok az kanama görülür.
  •       Diğer saç ekim yöntemlerine kıyasla daha kolay ve konforlu bir işlemdir.
  •       FUE saç ekimi için vücudun diğer kısımlarından da kıl kökleri toplanarak kullanılabilir.
  •       FUE saç ekimi işlemi sırasında diğer saç kökleri herhangi bir biçimde zarar görmez.İstanbul, FUE saç ekimi için farklı merkezlere ev sahipliği yapıyor. Tecrübe, uzman hekim kadrosu, bulunduğu bölge gibi konularda farklılık gösteren söz konusu merkezler ile ilgili gerekli bilgiyi web siteleri aracılığı ile edinebilirsiniz.FUE İstanbul saç ekimi fiyatları ise uygulamanın yapılacağı merkeze göre değişiklik gösteriyor. Net ve güncel fiyat bilgisi almak ve FUE saç ekimi ile ilgili diğer tüm detayları öğrenmek için ilgili merkezlerle doğrudan iletişim kurabilirsiniz.