Kaş Ekimi

Kaş ekimi, dökülen kaşları tamamlamanın yanı sıra kaşların genel görüntüsünü de değiştirmeye izin veren bir ekim yöntemi olarak tanımlanıyor. Bu ekim yöntemi, en çok kadınlar tarafından tercih ediliyor.

kaş ekimiZaman içerisinde kaşların sürekli aynı şekilde alınmasından dolayı kaşlarda küsme olarak adlandırılan seyrekleşme meydana geliyor. Seyrekleşme nedeniyle eskiden kaş olan bölgelerde kaş çıkmıyor. Bu durum da kadınların estetik kaygılarını arttırıyor. Boşlukların doldurulmasına ek olarak kaş tasarımı ile kalıcı ve doğal görünen kaşlar elde etmek mümkün oluyor.

Kaş ekimi yaptıran bazı kişiler de daha sonra sürekli bakım yapılması gerektiğinden ötürü memnuniyetsizlik görülmektedir. Bunun  sebebi kaş ekiminde saç kökleri kullanıldığı için kaşlar sürekli uzamakta ve sürekli bakım yapılması gerekmekte. Kişiler bu durumdan belli bir süre sonra sıkılabiliyor.

 

Kaş Ekimi Nasıl Yapılır?

Bu operasyon, saç ekimine benzerlik gösteriyor. Saç ekiminde olduğu gibi ense bölgesinden saç kökleri alınıyor. Daha sonra alınan bu saç kökler, önceden tasarlanan kaş bölgesine ekiliyor. Tüm işlem FUE yöntemiyle gerçekleştiriliyor.

Operasyon sırasında ekim ve toplama bölgesine lokal anestezi uygulanıyor. Yapılacak işlemin kapsamında bağlı olarak operasyon 2-3 saat sürebiliyor. Operasyon sonrasında kişi rahatlıkla günlük yaşamına geri dönebiliyor. İlk 1-2 gün oluşacak kabuklanmadan rahatsız olacak kişiler isterlerse bu süreyi evde dinlenerek geçirebiliyor. Ancak birçok durumda kabuklanma fark edilecek seviyede olmuyor.

Kaş Ekimi Kalıcı Mı?

Saç ekiminde olduğu gibi kaş ekimi de kalıcı bir operasyon. Kişi, kaş ektirdikten sonra iyileşme sürecinin sonunda kalıcı kaşlara sahip oluyor. Ekim sayesinde kaşlara istenilen form da verilebiliyor. Bu nedenle ekim işlemi, kaş şeklinden memnun olmayan kişilere de rahatlıkla uygulanabiliyor.

Kaş Ekimi Sonrasında Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

İşlem sonrasında ilk birkaç gün kabuklanma yalanabiliyor. Bu kabukların kendiliğinden dökülmesi, başarılı bir iyileşme için gerekli görülüyor. Ekim işleminden sonra yaklaşık 2 hafta boyunca havuz ve denizden uzak kalmak tavsiye ediliyor. Ayrıca ilk 3-4 gün boyunca ekim bölgesinin suyla temas etmemesi gerekiyor.İlk 3 haftadan sonra kaşların boyanmasına izin veriliyor.

Ekim işleminden bir ay sonra ekilen saç kökleri dökülüyor. Bu dökülme iyileşme sürecinin doğal bir parçası olduğu için herhangi bir şekilde endişelenmeye gerek olmuyor. Yaklaşık 2-3 ay sonra yeni kıl kökleri çıkmaya başlıyor. Ekim işleminden 6 ay sonra ise kaşlar istenilen forma kavuşmuş oluyor.