Prp Saç Tedavisi

Prp Saç Tedavisi; Saç dökülmesi birçok kişinin yaşadığı problemler arasında yer alıyor. Ancak  bu sorunun çözümü için saç ekimi yaptırma konusunda birçok kişi çekince yaşıyor. PRP saç tedavisi, özellikle saç ekimi konusunda çekinceleri olan kişilere yönelik bir tedavisi seçeneği sunuyor.

Bu tedavi, özel mikro iğneler yardımıyla kafa derisine hastanın işlemden geçmiş kanının enjekte edilmesini içeriyor. Kanda bulunan besleyici ve onarıcı bileşenler, saç dökülmesinin olduğu bölgeyi uyarıyor. Böylelikle saç kökleri beslenerek yeni saç köklerinin çıkması tetikleniyor. Prp saç tedavisi, saç ekiminden bağımsız olarak uygulanabileceği gibi saç ekimini destekleyici olarak da uygulanabiliyor.

Bu yöntem sadece saç için değil yaralı bölgelerin hızlı tedavisinde ve estetik alanında gençleşmek için yüz bölgesinde de kullanılmaktadır.

 

 

Prp Saç Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Platalet açısından zengin plazma tedavisi olan PRP, hastadan alınan kanın özel bir işlemden geçirilerek kafa derisine uygulanmasını içeriyor. Tedavinin ilk aşamasında hastadan kan alınıyor. Daha sonra alınan bu kan, özel bir santrifüj cihazından işlemden geçiriliyor.

Santrifüj cihazında alınan kan üç bölüme ayrılıyor. Bu bölümler platalet açısından zengin plazma, platalet açısından fakir plazma serumdan oluşturuluyor. İşlemi sırasında sadece platalet açısından zengin olan plazma kullanılıyor.

Elde edilen bu plazma, özel mikro iğnelere sahip bir cihaz sayesinde kafa derisine uygulanıyor. Uygulama öncesinde, hastanın kafa derisine anestezi kremi uygulanıyor. Böylelikle uygulama sırasında hasta mikro iğneleri hissetmiyor.

PRP Saç Tedavisi Saç Ekimi mi?

Prp işlemi saç ekimini destekleyici bir tedavi olarak karşımıza çıkıyor. Saç köklerini beslemesi nedeniyle doku onarımını hızlandırmaya yardımcı oluyor. Bu saç tedavisi yöntemi hem erkeklere hem kadınlara uygulanabiliyor.

Prp Saç Tedavisi Kaç Seans Uygulanır?

Prp saç tedavisi, toplam 6-8 seans şeklinde uygulanabiliyor. Her seans arasında en az 10 gün bırakılması tavsiye ediliyor. Genellikle seanslar, 15 gün aralıklarla uygulanıyor. Bazı durumlarda saç mezoterapisi yöntemiyle de birleştirilebiliyor. Kombine tedavi yöntemi, doktor tarafından yapılan muayene sonrasında belirleniyor. Saç için uygulanan bu yöntem, saç köklerini güçlendirme ve yeni saç köklerinin çıkmasını desteklemek için yılda bir ya da iki kere uygulanabiliyor. Düzenli uygulama sonucunda saçlar daha parlak, canlı bir görünüme kavuşuyor. Aynı zamanda saç dökülmesi engellenerek yeni saç köklerinin çıkması destekleniyor.