Saç Simülasyonu

Saç simülasyonu ya da diğer bilinen isimleriyle saç pigmentasyonu ve saç dövmesi, cerrahi olmayan bir yöntem olarak yaygın olarak uygulanır. İstanbul saç simülasyonu sayesinde İstanbul’da saç ekimi operasyonu geçirmeden doğal görünümlü saçlara sahip olmak mümkün oluyor.

saç simülasyonuSaç simülasyonu, saç ekimi gibi cerrahi bir operasyona ihtiyaç duymadan kişinin gerçek saçlarını taklit ediyor. Aslında bu yöntem aynı zamanda saç dövmesi olarak da biliniyor. Ancak normal dövme ile aralarında farklar bulunuyor. Saç simülasyonu işleminde, saçın doğal yapısına ve saç derisine uyacak özel boyalar kullanılıyor. Bu özel boyalar sayesinde dövmede meydana gelen renk solmasının önüne geçiliyor.

Bu yöntem sayesinde özellikle bölgesel saç dökülmelerinin görünürlüğü azalıyor. Eğer kişide saç kıran gibi bir hastalık varsa ve bölgesel dökülme yaşıyorsa, mikro pigmentasyon olarak da adlandırılan bu yöntem oldukça başarılı sonuçlar veriyor. Yöntem, erkekler kadar kadınlara da rahatlıkla uygulanıyor. İşlem sırasında saç kökü ve saç teli görüntüsü taklit ediliyor.

Özel iğnelerle gerçekleştirilen işlem, aynı zamanda saç ekimini destekleyici olarak da kullanılıyor. Saç ekimi sonrasında saç ekim sıklığının kişiyi tatmin etmemesi durumda bu yöntem uygulanabiliyor. En başarılı sonuçlar, kısa saça uygulandığında veriliyor.

Saç simülasyonu işlem sonrasında kafa derisi yaklaşık 3-4 gün boyunca hassas oluyor. Dövme uygulamasına benzediği için yaklaşık 7-10 gün sonra uygulama yapılan yerlerde kabuklanma başlıyor. Kabuklanma, uygulama yapılan bölgenin iyileştiğini gösteriyor. Kabuklanma sırasında bu kabukların sökülmemesi gerekiyor. Eper kabuklar sökülürse hem işlem etkinliğini kaybediyor hem de iyileşme sürecinde sorunlar ortaya çıkabiliyor. En doğru iyileşme için kabukların doğal olarak düşmesi gerekiyor.

Saç simülasyonu uygulaması sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı kurallar bulunuyor. Öncelikle işlemi yaptıran kişilerin 1-2 gün boyunca kafa derisi ve saç bakımına özen göstermesi gerekiyor. Daha sonra ise ilk bir aylık süreçte doğrudan güneş ışınına maruz kalmaktan kaçınmak gerekiyor. Ayrıca bu dönemde solaryum gibi uygulamalarda da kaçınmak gerekiyor. Normal günlük yaşamda, dışarıya çıkarken ilk bir aylık dönemde şapka takılması tavsiye ediliyor.

Kafa derisinin yapısında bağlı olarak işlemin kalıcılığı değişiyor. Saç simülasyonu, saç ekimi gibi kalıcı sonuçlar vermiyor. Bu işlemin belirli aralıklarla tekrarlanması gerekiyor. Ancak simülasyon, yaklaşık 3 yıl boyunca rahatlıkla kullanılabiliyor. Cilt tipi, uygulanan özel dövme boyasının kalıcılığını belirliyor.

Saç Simülasyonu Nedir?

Saç simülasyonu, İstanbul’da yapılan saç simülasyonu olarak geçiyor. Uygulama aynı zamanda saç dövmesi olarak da biliniyor. Ancak bu saç simülasyonuuygulama normal dövmeden farklılık gösteriyor. Uygulama sırasında özel renklendirme pigmentlerinin kullanıldığı için saç dövmesi adıyla da biliniyor.

Saç simülasyonu işlemi klinik ortamda gerçekleştiriliyor. Ancak bu uygulama cerrahi bir müdahale değil. Uygulama sırasında steril bir ortama ihtiyaç duyuluyor. Aynı zamanda simülasyon işlemi özel bir cihaz kullanarak yapılıyor.

Saç pigmentasyonu işlemi,  bölgesel kellik ya da saç seyrelmesi yaşayan kişilere uygulanıyor. Uygulama, dövme işlemine benzer şekilde gerçekleştiriliyor. Ancak dövme işleminden farklı olarak, saç derisine özel boyalar uygulanıyor.

Bu işlem, hem erkekler hem de kadınlar tarafından tercih ediliyor. Saç ekimi genellikle androjen tip saç dökülmesi olan kişilere uygulanırken, işlem saç kıran gibi hastalıklardan dolayı saç dökülmesi yaşayan kişilere de uygulanabiliyor. Ayrıca cerrahi bir işlem olmadığı için ön hazırlık süresi de daha kısa oluyor. Saç ekimiyle karşılaştırıldığında iyileşme süresi de daha kısa oluyor. Bu nedenle özellikle kısa sürede dolgun saç görünümüne ihtiyaç duyanlar bu yöntemi tercih ediyor.

Saç Simülasyonu Fiyatları

Saç simülasyonuyla ilgili en çok merak edilenlerden biri ise İstanbul saç simülasyonu fiyatları oluyor. Her işlemde olduğu gibi saç mikro pigmentasyonu işleminde de fiyatlar uygulama yapılacak bölgenin büyüklüğüne göre değişiyor. Saç ekiminde olduğu gibi greft başına fiyat gibi bir durumdan söz etmek mümkün olmuyor.

Saç simülasyonu fiyatının belirlenmesi için ilk olarak kişinin bölgesel dökülme seviyesinin belirlenmesi gerekiyor. Belirleme işlemi genellikle iki şekilde yapılıyor. İlk seçenekte kişi randevu alarak muayene olmaya gelebiliyor. İkinci seçenek ise farklı şehirlerden veya farklı ülkelerden gelecek kişiler için geçerli oluyor. Bu yöntemde kişiden kafasının beş farklı açıdan fotoğrafı isteniyor. Kişi, önden iki yandan, arkadan ve yukarıdan olmak üzere beş farklı fotoğraf çekiyor. Bu fotoğraflar, saç dökülme seviyesinin belirlenmesi için kullanılıyor.

Tüm bu işlemlerden sonra, saç simülasyonu fiyatı belirlenmiş oluyor. İşlemin süresi, yapılacak işlemin boyuna göre değişiklik gösteriyor. Genellikle tüm işlem en az 30 dakika sürüyor. Yoğun uygulama yapılması gereken durumlarda ise tüm işlem 3 saat sürebiliyor.

İşlem yaptırmadan önce kullanılacak boyaların kalitesi ve insan sağlığına zararlı olup olmadığını araştırmalısınız.